Aktualności

logo azs nowe
Wprawdzie jeszcze nieoficjalnie ale wszystko na to wskazuje,że po rocznej banicji odzyskaliśmy drugie miejsce w kraju w punktacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2017.Do punktacji zaliczano następujące regaty: Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim, ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów, ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski w Sprincie i ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski.
Punktacja o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2017 (punktacja nieoficjalna):
1.LOTTO-Bydgostia – 1740,75 pkt
2.AZS UMK Toruń – 840,05 pkt
3.AZS AWF Warszawa – 753 pkt
4.AZS AWFiS Gdańsk – 583 pkt
5.KS Posnania-RBW – 558 pkt
6.AZS AWF Gorzów Wlkp – 472 pkt
7.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 464,85 pkt
8.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 422 pkt
9.AZS Szczecin – 353 pkt
10.Klub Wioślarski z roku 1904 Poznań – 349 pkt
11.AZS AWF Kraków – 334 pkt
12.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 291 pkt
13.Zawisza Bydgoszcz – 278 pkt
14.Wisła Grudziądz – 268 pkt
15.Bydgoski Klub Wioślarek – 172 pkt
16.Wir Iława – 149 pkt
17.UKS Ateny Wałcz – 122 pkt
18.KSWiR Pegaz Wrocław – 115 pkt
19.Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 113,15 pkt
20.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 107 pkt
21.MKS Dwójka Warszawa – 105 pkt
22.AZS Wratislavia Wrocław – 98 pkt
23.KW Gopło Kruszwica – 88 pkt
24.AZS AWF Poznań – 87 pkt
25.UKS MOS Ełk – 85 pkt
26.UKS Szóstka Gdańsk – 42 pkt
27.UKS Milenium Wrocław – 37 pkt
28.UKS 93 Kraków – 30 pkt
29.Drakkar Gdańsk – 29 pkt
30.Tryton Poznań – 20 pkt
31.Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy – 16 pkt
32.TW Polonia Poznań – 12 pkt
33.Sokół Ostróda – 5,2 pkt
34.UKS Dwójka Kórnik – 5 pkt
35.Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie – 4 pkt

logo azs nowe
o już koniec regat o tytuły Mistrzów Polski w tym sezonie. Ostatni krajowy championat odbył się w sobotę w Kruszwicy. Ostatni ale za to na najdłuższym dystansie 8km. Kolejne medale wpadły do woreczka z napisem AZS UMK Toruń. Złote zdobyli na dwójkach bez sternika panowie Filip Leszczyński i Karol Leszczyński oraz panie Agnieszka Robaszkiewicz i Klaudia Ostrowska. Sreberko jest udziałem młodzieży z czwórki bez sternika w składzie Szymon Kempa, Oskar Streich Szymon Pawlikowski i Kuba Piotrowski oraz dwójki bez Olaf Malinowski, Bartek Leszczyński.Brąziaczka zdobyły juniorki na dwójce bez sterniczki w składzie Sandra Jasińska i Dominika Buczek.Gratulacje!
MP DD 2017
Klubowi multimedaliści.Od lewej O.Malinowski, B.Leszczyński, F.Leszczyński i K.Leszczyńśki.

logo azs nowe
Do wysokiego poziomu starszych kolegów dołączyli w ubiegły weekend młodzicy naszego klubu. W rozegranych w Bydgoszczy Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobyli trzy złote i dwa srebrne medale!!! Gratulacje dla Juli Konarskiej, Nikoli Rutkowskiej, Martyny Janus, Dominiki Rękas, Dominik Zyblewski, Filip Świechowicz, Mikołaj Wróblewski, Michał Groszewski, Tymek Jasieniecki! Trenerami osad byli Artur Rozalski, Łukasz Pawłowski i Sławek Kruszkowski.MMM bydgoszcz 2017
Młode a jakie zdolne! Od lewej Złote młodziczki AZS UMK Toruń.Od lewej J.Konarska, M.Janus, D.Rękas i N.Rutkowska.


logo azs nowe
W sobotę na Wiśle w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w wioślarskim sprincie. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy naszego klubu! Z Płocka wywieźli 4 złote medale i jeden srebrny. Na ten sukces zapracowali Agnieszka Robaszkiewicz, Klaudia Ostrowska,Ula Matecka, Karol Krause, Filip Leszczyński, Karol Leszczyński, Bartek Leszczyński, Darek Wąsicki, Olaf Malinowski, Damian Krawitowski i Szymon Kempa. Trenerem naszych osad był Mariusz Szumański.
sprint płock 2 KA
Od lewej U.Matecka, A.Konecka,A.Robaszkiewicz,K.Ostrowska i trener M.Szumański czyli srebrna i złota dwójka bez AZS UMK Toruń:)

logo azs nowe
Nadrabiamy zaległości.W ubiegły weekend Kruszwica była stolicą europejskich młodzieżowych wioseł. Szczęśliwą stolicą. Dla naszej zawodniczki Agnieszka Robaszkiewicz i całego klubu. Aga wraz z koleżankami zdobyły w czwórce podwójnej srebrny medal!!! Gratulujemy!!! Zdjęcia dzięki uprzejmości Julia Kowacic
4xrobaszkiewicz
Stoi czwarta od lewej Agnieszka Robaszkiewicz

logo azs nowe
To dorobek medalowy młodzieżowców i młodzików w rozegranych w ubiegły weekend na Malta w Poznaniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików. Medale wśród młodzieżowców zdobyli Agnieszka Robaszkiewicz, Klaudia Ostrowska, Oliwia Rafińska, Natalia Rozwadowska, Damian Krawitowski, Karol Krause, Filip Leszczyński, Bartek Leszczyński, Komakowski Bartek, Olaf Malinowski. Wśród młodzików srebro wywalczyła czwórka dziewcząt Julia Konarska, Martyna Janus,Nikola Rutkowska i Dominika Rękas. Gratulujemy!
mmp2017
Złota i srebrna dwójka bez sternika AZS UMK Toruń

logo azs nowe
Wiosłowanie na sucho czyli po naszemu ergowiosla co raz częściej goszczą na wszelkiego rodzaju zawodach. Gdy we Wrocławiu walczono na ergometrach podczas World Games w Toruniu robiono to samo w ramach Igrzysk Polonijnych.Zawody na naszej przystani w niczym nie ustępowały tym ze światowych aren.
igrzyska polonijne torun
Igrzyska Polonijne na naszej przystani.

logo azs nowe
Bardzo udanie zakończyli sezon toruńscy juniorzy młodsi. W rozegranej w dniach 27-30.07 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli 5 medali. Złoty wywalczyła ósemka dziewcząt w składzie Broniszewska Oliwia, Paszkowska Adrianna, Dreszler Aleksandra, Weiwer Julia, Podlas Natalia, Raczyńska Zuzanna, Betlińska Agata, Kurlapska Inez,Ernest Maria. Srebrny medal padł łupem czwórki bez sterniczki dziewcząt w składzie Raczyńska Zuzanna, Paszkowska Adrianna, Weiwer Julia i Broniszewska Oliwia. Również ze srebra cieszyli się chłopcy z czwórki ze sternikiem w składzie Pawlak Mateusz,Pawlikowski Szymon,Betliński Miłosz,Falkiewicz Kacper i sternik Skurzyński Tomasz. Do wyżej wymienionych dołączyli Streich Oskar, Bandurski Adam, Trześniewski Michał i Górniak Mateusz i w ósemce o pięknej walce wywalczyli kolejne srebro. Streich Oskar, Trześniwski Michał, Bandurski Adam i Zorant Szymon i sternik Skurzyński Kamil do woreczka z napisem medale dołożyli brąziaka w 4x ze sternikiem. Trenerem osad kobiecych był Artur Rozalski a męskich Jacek Królikiewicz. GRATULUJEMY!!!
oom2017
Złota ósemka dziewczyn AZS UMK Toruń.

logo azs nowe
W Arenie Toruń zapłonął 29 lipca 2017 r. olimpijski znicz. W naszym mieście rozpoczęły się XVIII Światowe Igrzyska Polonijne. Potrwają do 6 sierpnia.To największe na świecie spotkanie przedstawicieli Polonii, którego celem jest, oprócz rywalizacji sportowej, podtrzymywanie więzi naszych rodaków z rodzinnym krajem, poznawanie jego tradycji, języka, kultury i atrakcji turystycznych. Impreza po raz drugi gości w Toruniu, poprzednio w 2009 r. Ceremonię otwarcia w Arenie Toruń zainaugurowała wielka parada uczestników igrzysk, którzy z flagami swoich państw zamieszkania wkroczyli w kolejności alfabetycznej na płytę hali, witani przez widownię gromkimi brawami. Do Torunia przyjechało około 1000 osób z 33 krajów świata. Najliczniejsza, bo aż 117-osobowa jest Polonia z Czech, najmniej, bo tylko jeden zawodnik przybył z Ekwadoru. Najstarszy uczestnik ma 85 lat, najmłodsza uczestniczka 4 lata. Wielkie wyróżnienie spotkało trenerów ,olimpijczyków naszego klubu. Sławek Kruszkowski dostąpił zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego a towarzyszył mu Łukasz Pawłowski.Dodać należy ,że jedną z konkurencji Igrzysk są zawody na ergometrze wioślarskim ,które odbędą się 2 sierpnia oczywiście na Przystani Toruń! Zapraszamy!!! zdjęcia Mój Toruń
znicz igrzyska polonijne
Sławek Kruszkowski w towarzystwie Marcina Mientkiego i Łukasza Pawłowskiego zapalił olimpijski znicz.

Coupe de la Jeunesse
30 lipca w belgijskiej miejscowości Hazewinkiel zakończyły się regaty Coupe de la Jeunesse. Przed rokiem gospodarzem regat Coupe de la Jeunesse był Poznań. Po raz pierwszy impreza znalazła się w kalendarzu w 1985 roku.
Mogą w niej startować zawodniczki i zawodnicy do 18 roku życia, którzy nie brali udziału w mistrzostwach świata juniorów i nie wystartują w tegorocznym czempionacie. Polska uczestniczy w Coupe de la Jeunesse od 2007 roku.I w tym roku nie zabrakło na tej imprezie zawodników naszego klubu i szkoły. Toruński klub w Belgii reprezentowała Ula Matecka a szkołę zawodniczka LOTTO-Bydgostia Angelika Konecka. W wyścigu sobotnim nasze zawodniczki w konkurencji 4- zajęły 5 a niedzielnych 4m Gratulujemy. Trenerem osady był nasz Tomasz Radkowski
Coupe de la Jeunesse 4 Radkowski
Trener Tomek Radkowski i nasze zawodniczki.

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96
SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Toruniu ul. Targowa 36/38 tel. 56 659-85-74

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.