Aktualności

logo azs nowe
- Pani Katarzyna to bohaterka. To, co zrobiła w miniony czwartek, to wzór dla wielu z nas jak być odważnym i pośpieszyć człowiekowi na ratunek. Chcemy podziękować za tę odwagę i umiejętność znalezienia się w sytuacji ekstremalnie trudnej. W miniony czwartek było chłodno i wietrznie - na wodzie odczucie zimna jest jeszcze większe. Pojawiła się nagła potrzeba ratowania człowieka, który znalazł się w wodach Wisły. Na dodatek barka, z którą kontakt zniszczył łódkę, która dla Pani Kasi jest podstawą sukcesów sportowych. My oceniamy ten krok jednoznacznie - jako bohaterstwo i przykład postępowania godny naśladowania, z którego możemy być dumni - powiedział prezydent Michał Zaleski podczas dzisiejszego spotkania z Kasia Zillmann na naszej przystani.
A co na to wszystko Kaśka?
- Moim zdaniem nie zrobiłam niczego wielkiego. To był zwykły odruch ludzki. Starałam się pomóc człowiekowi jak tylko umiałam. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i jesteśmy cali.
Oprócz deklaracji,że nowa łódka będzie, sportowego zegarka, kwiatów i toruńskich pierników, Kaśka od WOPR dostała darmowy kurs na ratownika i co ważniejsze jak zadeklarował komendant WOPR Wojciech Lewko egzaminu zdawać nie musi, już go zdała celująco!!! Zdjęcie Wojtek Szabelski
kaska i michal zaleski
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski z naszą bohaterską Kaśką.

logo azs nowe
Dwudziestego kwietnia w godzinach popołudniowych doszło w okolicach naszej przystani do bardzo przykrego zdarzenia, Bardzo zdesperowany młody człowiek rzucając się z mostu drogowego chciał popełnić samobójstwo. Wołanie o pomoc młodego człowieka usłyszała kończąca trening nasza złota Kaśka, która nie zastanawiając się zbyt długo ruszyła na pomoc. Udało się jej dopłynąć i wciągnąć go na swoją jedynkę...niestety...silny prąd jaki jest na Wiśle zniósł Kaśkę i delikwenta na barkę wciągając ich pod nią. W ostatniej chwili przy barce znaleźli się zaprzyjaźnieni policjanci z posterunku wodnego i wyciągnęli Kaśkę , mężczyznę i jedynkę na ląd. Kaśka ze względu na wychłodzenie organizmu długo dochodziła do siebie w karetce i na przystani. Niestety jedynka Kasi nazwana..dwa lata temu WISŁA dokonała żywota. W chwilę po zdarzeniu z zapytaniem o zdrowie Kaśki na przystań przyjechał zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Fiderewicz i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Mariola Soczyńska.Dziękujemy! A Tobie bohatersko Kaśko - bardzo niskie ukłony!!! Jesteś wielka nie tylko w torze jak się ścigasz ale i po za nim!!!!!!!!!
fiderek soczynska szumanski kaska
Zastępca PMT Z.Fiderewicz i Dyrektor WSiT M.Soczyńska z gratulacjami dla Kaki.
łódka kaski
A tak wygląda dziś łódka Kaśki...nazwana dwa lata temu...WISŁA

logo azs nowe
Jak to już od wielu,wielu lat ma miejsce,regatami otwierającymi sezon są regaty na Kanale Żerańskim. Również w tym roku pierwszym startem na wodzie był tzw,,Długi dystans". Nie zabrakło na nich zawodników AZS UMK Toruń. Najlepiej na kanale zaprezentowały się nasze seniorki w dwójce bez sterniczki. Agnieszka Robaszkiewicz i Klaudia Ostrowska ,które wygrały swój bieg. Na drugim miejscu regaty ukończyła dwójka bez sternika Bartek Leszczyński i Olaf Malinowski. Blisko podium bo na czwartym miejscu znalazły się Ula Matecka i Angelika Konecka.
olszta kachniarz 2
Ola Olszta i Nicola Kachniarz na mecie Długiego Dystansu.

logo azs nowe
Na imprezie uczniowie toruńskich szkół mogli uczestniczyć w spotkaniach z mistrzami sportu z Torunia, pokazach kilkunastu dyscyplin uprawianych w naszym mieście, konkursach sprawnościowych z nagrodami, indywidualnych treningach pod okiem zawodowych sportowców i możliwości zmierzenia się z zawodnikami z pierwszych stron sportowych gazet. Na tak wielkiej imprezie nie mogło zabraknąć wioślarzy z AZS UMK Toruń. A do tego,że ergometry cieszyły się największym powodzeniem zdążyliśmy się już przyzwyczaić.
wiosna z radiem gra
To już norma. Gdzie nie pojawią się ergometry tam są tłumy.

logo azs nowe
Kolejny raz zostały przyznane ,,Złote Karety". Wyróżnienia przyznawane przez toruński dziennik Nowości. Bardzo miło nam poinformować,że w kategorii sport nagrodę otrzymał Prezes naszego klubu Henryk Boś! Gratulujemy!!!
boś karety
Henryk Boś człowiek od zawsze z toruńskimi wiosłami.

logo azs nowe
Z pucharem za IIm w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy wracają do Torunia zawodnicy i trenerzy AZS UMK Toruñ. Kilka medali,życiòwek i bardzo przyzwoitych rezultatòw dobrze wròży przed nowym sezonem.  Medale dla naszego klubu zdobyli Nikola Rutkowska, Dominik Zyblewski, Dariusz Wąsicki, Klaudia Ostrowska i Oskar Streich.
17218755 1496099173736276 6061397127910202644 o
Trener Sławek Kruszkowski z pucharem za drugie miejsce w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy.

logo azs nowe

Mamy nowy wzór strojów startowych dla zawodników AZS UMK Toruń. Trochę inaczej z przodu i na plecach - a nad wszystkim czuwa trochę większy anioł z kluczem do sukcesów. Jak zdążyliście zauważyć, na naszych nowych strojach startowych brakowało logo naszego sponsora czyli firmy ENERGA. Zmieniła się również nazwa naszej strony na AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska. ,,Dobra zmiana" dotarła również do naszego klubu i ENERGA rozwiązała z nami umowę sponsorską.Dziękujemy wszystkim ,którzy przez tyle lat patrzyli na nas przychylnym wzrokiem, pomagali nam i byli z nami. Wszystkim Wam wielkie wielkie dziękujemy!!!

lajkry azs umk
Nowe stroje startowe AZS UMK Toruń.Już bez logo ENERGA.

logo azs nowe
22 lutego sportowy event WSiT Mój Toruń i Radio GRA Toruń zawitał do toruńskiej piątki. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć wioseł. I jak to już w zwyczaju bywa jeszcze nie zdążyliśmy się ustawić a dzieciaki już wiosłowały impreza się skończyła a dzieciaki...wiosłowały!!!
ergo sp 5 radoi gra

logo azs nowe
Piątka zawodników AZS UMK ENERGA Toruń odebrało wczoraj stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Szczęśliwcy z co miesięcznej wypłaty to Kasia Zillmann Patryk Przekopski Agnieszka Robaszkiewicz Damian Krawitowski Filip Leszczyński. Serdeczne gratulacje i do ciężkiej pracy!!!
stypendia marszalka
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki z wyróżnionymi zawodnikami.

logo azs nowe
Tak wielu jeszcze nas nie było. 18 osób otrzymało dziś z rąk Prezydent Torunia Michał Zaleski stypendia sportowe na 2017 rok. Serdecznie gratulacje! A kto je dostał? Agnieszka Robaszkiewicz ,Mirek Ziętarski , Robert Fuchs, Karol Leszczyński, Klaudia Ostrowska, Kasia Zillmann, Damian Krawitowski, Filip Leszczyński, Patryk Przekopski, Olaf Malinowski, Bartosz Leszczyński, Nicola Kachniarz, Karol Krause, Ola Olszta, Ula Matecka, Dominika Buczek, Bartek Komakowski i trener Mariusz Szumański. Gratulujemy!!!
stypendia miasto
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i nasi zawodnicy.

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96
SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Toruniu ul. Targowa 36/38 tel. 56 659-85-74

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.