Aktualności

logo azs nowe
W piątek 14.06 w Wałczu czyli w drugim domu polskich wioślarzy rozdane zostały nominacje na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w najbliższy weekend w bułgarskiej miejscowości Plovdiw. Nas bardzo cieszy długa lista zawodników AZS UMK Toruń. I tak w czwórce bez sterniczki wiosłować będą Agnieszka Robaszkiewicz i Klaudia Ostrowska. W ósemce której trenerem jest Mariusz Szumański płyną Karol Krause, Olaf Malinowski, Damian Krawitowski, Bartek Leszczyński , Filip Leszczyński, Bartek Bartek Komakowski.
nominacje mms 2017
Nasi na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.

Długo czekała na zaszczytne miejsce odrestaurowana czwórka bez sternika. Empacher rocznik...lata 70 XXw. wreszcie zawisł przy południowym wejściu na naszą przystań. Za jakiś czas zaczną tam przybywać tabliczki z nazwiskami naszych olimpijczyków, które będą odsłaniane uroczyście przez nich samych. Przyjdźcie zobaczyć to niewątpliwe dzieło sztuki!
empacher klub
Taka oto piękna łódka zawisła przy południowym wejściu do naszego klubu.

Co pisać? Co mówić? Kaśka z Pucharem Świata!!! Mirek na drugim miejscu!!! Ostatnie regaty Pucharu Świata odbyły się tradycyjnie w szwajcarskiej Lucernie. Okazała się ona szczęśliwa dla dwójki zawodników AZS UMK Toruń. Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Mirek Ziętarski (AZS UMK Toruń) zdobyli w Lucernie srebrny medal w rywalizacji dwójek podwójnych w finałowych regatach o Puchar Świata. Biało-czerwoni oraz Włosi i Nowozelandczycy stoczyli fantastyczny bój o medale. Wygrali ci ostatni 6.10,99. Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego uzyskali 6.11,67, a osada włoska 6.13,44. W tym sezonie w Pucharze Świata nie ma mocnych na naszą czwórkę podwójną kobiet. W finałowych regatach Pucharu Świata w Lucernie Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Kasia Zillmann (AZS UMK Toruń) zdobyły złoty medal. Niestety...szczęście nie sprzyjało naszej ósemce z Robertem Fuchsem. Nasza osada zajęła 10-ostatnie miejsce. Zdjęcia Julia Kowacic Rowing Celebration World Rowing
kaska lucerna
Pierwsza z prawej Kaśka Zillmann
mirek lucerna
Pierwszy z lewej Mirek Ziętrski.

Podczas regat w Kruszwicy nasze zawodniczki Natalia Podlas i Ada Paszkowska odebrały ,,Drewniane wiosła" wyróżnienie dla najlepszych młodzików w sezonie 2016! Serdecznie gratulacje i czekamy na wyróżnienia w następnych kategoriach wiekowych! Nagrody wręczał dwukrotny złoty medalista olimpijski Tomasz Kucharski. Dziewczyny to podopieczne trenera Artura Rozalskiego.
drewnianie wiosła 2016
Zdobywczynie ,,Drewnianych Wioseł".Od lewej Ada Paszkowska, trener Artur Rozalski i Natalia Podlas.

Po raz 14 w rywalizacji na Wiśle spotkały się osady Torunia i Bydgoszczy. Czternastka okazała się szczęśliwa dla zawodników AZS UMK Toruń ale i dla całego Torunia. Wioślarskie derby po bardzo ciężkiej walce wygrali zawodnicy z Torunia pokonując bydgoską osadę składającą się z zawodników LOTTO-Bydgostia Wioślarska Zawisza i Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie

regaty torun bydgoszcz
Od lewej.O.Malinowski,K.Krause,K.Leszczyński,M.Ziętarski,S.Kruszkowski,B.Leszczyński,D.Krawitowski,F.Leszczyński i st.B.Komakowski

Program team100 powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki oraz dzięki Fundatorom Polskiej Fundacji Narodowej we współpracy z Instytutem Sportu. To bezpośrednie wsparcie dla stu utalentowanych zawodników.W tym zacnym gronie znalazła się dwójka naszych wioślarzy. Są to Kasia Zillmann i Patryk Przekopski. GRATULACJE!!! Zdjęcia msit.gov.pl
team 100 kaska
Kaśka Zillmann (druga z prawej) podczas gali Team 100.

Ubiegły weekend to dwie imprezy wioślarskie odbywające się w dwóch rożnych miejscach w tym samym czasie. Gospodarzem Pucharu Świata był Poznań a Mistrzostw Polski AZS-ów Kruszwica. Zaczniemy od Poznania, który okazał się bardzo szczęśliwy dla naszego złotka. Kaśka z koleżankami z czwórki podwójnej pokazały ,że czwarte miejsce na ME w Racicach to tylko wypadek przy pracy i wszystko już wróciło do normy czyli na najwyższe stopnień podium. Piątymi miejscami musieli się zadowolić nasi Panowie. Lekki niedosyt jest ale jeszcze zostaje Lucerna. Trzymamy kciuki.Zdjęcia dzięki uprzejmości Rowing Celebration i Julia Kowacic.
podium kaskapoznan
Nasza Kaśka klęczy pierwsza z lewej.

W dniach 2-4.06 na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Do bardzo udanych zaliczy je toruński klub. Sześć zdobytych medali przez czternastu zawodników to bardzo duży sukces.Złoty medal zdobyła czwórka bez sternika mężczyzn w skłądzie R.Fuchs, K.Leszczyński, F.Leszczyński i M.Ziętarski. Pięć srebrnych padło łupem dwójki bez sterniczki kobiet A.Robaszkiewicz i K.Zillmann, czwórki bez sterniczki A.Robaszkiewicz, K.Zillmann, O.Rafińska i K.Ostrowska. Do Pań dołączyli Panowie i tak srebrne medale zdobyła dwójka ze sternikiem K.Leszczyński,F.Leszczyński i st B.Komakowski. Mirek Ziętarski wywalczył srebro na jedynce. Ostatni bieg i wyczekiwany medal toruńskiej ósemki w składzie O.Malinowski, D.Krawitowski, R.Fuchs, S.Kruszkowski, F.leszczyński, K.Leszczyński, K.Krause, O.Malinowski i st. B.Komakowski. Wszystkie te medale pozwoliły na zajęcie AZS UMK Toruń czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Seniorów. Gratulacje.
1x

2

4

4 ma

2

8
Toruńscy medaliści Mistrzostw Polski Seniorów 2017.

Są różne sposoby dobijania do pomostu po treningu. W Toruniu uczymy wszystkich.
18739823 1584554741557385 6734615498096061701 n
Nasze łodziczki. Julia i Dominika dobijają po treningu do pomostu.

135 2017 ERCH
To były fantastyczne,cudowne Mistrzostwa Europy. Srebrne medale zdobyli Mirek Ziętarski na dwójce podwójnej i Robert Fuchs na ósemce. Kaśka która płynęła w czwórce zajęła czwarte miejsce.Wyniki znjadziecie tutaj 8+ , 2x , 4x.
18671314 1583394145006778 4720867190911073144 n
18765940 1583365738342952 2735427212466130561 n
18698403 1583322881680571 6711358278404448171 n

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96