Aktualności

logo azs nowe
W dniach 2-4.06 na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Do bardzo udanych zaliczy je toruński klub. Sześć zdobytych medali przez czternastu zawodników to bardzo duży sukces.Złoty medal zdobyła czwórka bez sternika mężczyzn w skłądzie R.Fuchs, K.Leszczyński, F.Leszczyński i M.Ziętarski. Pięć srebrnych padło łupem dwójki bez sterniczki kobiet A.Robaszkiewicz i K.Zillmann, czwórki bez sterniczki A.Robaszkiewicz, K.Zillmann, O.Rafińska i K.Ostrowska. Do Pań dołączyli Panowie i tak srebrne medale zdobyła dwójka ze sternikiem K.Leszczyński,F.Leszczyński i st B.Komakowski. Mirek Ziętarski wywalczył srebro na jedynce. Ostatni bieg i wyczekiwany medal toruńskiej ósemki w składzie O.Malinowski, D.Krawitowski, R.Fuchs, S.Kruszkowski, F.leszczyński, K.Leszczyński, K.Krause, O.Malinowski i st. B.Komakowski. Wszystkie te medale pozwoliły na zajęcie AZS UMK Toruń czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Seniorów. Gratulacje.
1x

2

4

4 ma

2

8
Toruńscy medaliści Mistrzostw Polski Seniorów 2017.


logo azs nowe
Są różne sposoby dobijania do pomostu po treningu. W Toruniu uczymy wszystkich.
18739823 1584554741557385 6734615498096061701 n
Nasze łodziczki. Julia i Dominika dobijają po treningu do pomostu.

135 2017 ERCH
To były fantastyczne,cudowne Mistrzostwa Europy. Srebrne medale zdobyli Mirek Ziętarski na dwójce podwójnej i Robert Fuchs na ósemce. Kaśka która płynęła w czwórce zajęła czwarte miejsce.Wyniki znjadziecie tutaj 8+ , 2x , 4x.
18671314 1583394145006778 4720867190911073144 n
18765940 1583365738342952 2735427212466130561 n
18698403 1583322881680571 6711358278404448171 n

135 2017 ERCH
Mirek Ziętarski i kolega z dwójki podwójnej Mateusz Biskup potwierdzili swoją moc i w półfinale pewnie wygrali awansując do Finału A Mistrzostw Europy.
mirek półfinał ME
Półfinał ME. Na pierwszym miejscu 2xPOL

135 2017 ERCH
Rewelacyjnie spisały się osady w których wiosłują zawodnicy AZS UMK Toruń podczas rozpoczętych dzisiaj Mistrzostw Europy. Pierwszy powody do radości dał sobie i nam Mirek Ziętarski i Mateusz Biskup. Wygrać przedbieg...super. Ale tyle i to z Litwinami.Szacunek.Jutro 11:02 półfinał. Chwilę później na starcie stanęła Kasia Zillmann i jej czwórka podwójna. Jak przystało na medalistki olimpijskie ,,wzmocnione" ;) młodzieżowymi mistrzyniami świata dziewczyny ruszyły , wygrały i czekają na niedzielny Finał A. Ósemka postarała się o bardzo przyjemną niespodziankę. Drugie miejsce w przedbiegu i wygrana z osadami NED i GBR to dobry prognostyk przed niedzielnym Finałem A. Za wszystkie polskie osady mocno trzymamy kciuki a za naszych jeszcze mocniej! Zdjęcia worldrowing.com
127317 12 LG SD
127311 12 LG SD
127333 12 LG SD

logo azs nowe
Bardzo pracowicie upłynęła sobota wioślarzom AZS UMK Toruń.Robert Fuchs po kilku treningach w Toruniu dołączył do Mirek Ziętarski i Kasia Zillmann na zgrupowanie ,które odbywa się w Wałczu przed Mistrzostwami Europy. Młodzieżówka weekend spędza w Essen gdzie na tamtejszym jeziorze odbywają się międzynarodowe regaty. W sobotnich finałach bardzo dobrze zaprezentowała się 4xMB z Patrykiem Przekopskim w składzie. Zajęła ona trzecie miejsc przegrywając z osadami Niemiec i Czech. Całe mnóstwo pozostałych zawodników bo prawie 60 osób wzięło udział w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy ,które odbyły się na torze w Brdyujściu. Pogoda o dziwo dopisała i wyniki również.Nasi zawodnicy w silnie obsadzonych regatach osiągnęli kilka wartościowych sukcesów. Za Roberta ,Mirka ,Kaśkę i chłopaków w Essen trzymamy kciuki a reszcie serdecznie gratulujemy.
podium bydgoszcz juniorki młodsze
Ósemki juniorek młodszych.Pierwsze miejsce AZS UMK Toruń.

140 2017 WRCI
Już po pierwszych regatach Pucharu Świata. W Belgradzie duży sukces odniosła nasza Kasia Zillmann która poprowadziła czwórkę z Agnieszką Kobus , Marią Springwald i Martą Wieliczko do zwycięstwa w Finale A czwórek podwójnych kobiet. Drugie miejsce zajął Mirek Ziętarski,który również szlakuje czwórkę tyle ,ze męską.Skład naszej czwartej olimpijskiej czwórki uzupełniają Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup. Czwarte miejsce zajęła ósemka męska z Robertem Fuchsem w składzie a dwunaste dwójka bez sternika Karol Leszczyński i Filip Leszczyński.
podium belgrad kaśka
Podium w Belgradzie.

logo azs nowe
Wisła zaczyna żyć! Widać to nie tylko po tym co pływa w wodzie ale i na wodzie. Oprócz naszych łupinek i trenerskich motorówek zaczynają się pojawiać takie małe bareczki.
barka na wisle
Trzeba przyznać robi wrażenie.

logo azs nowe
- Pani Katarzyna to bohaterka. To, co zrobiła w miniony czwartek, to wzór dla wielu z nas jak być odważnym i pośpieszyć człowiekowi na ratunek. Chcemy podziękować za tę odwagę i umiejętność znalezienia się w sytuacji ekstremalnie trudnej. W miniony czwartek było chłodno i wietrznie - na wodzie odczucie zimna jest jeszcze większe. Pojawiła się nagła potrzeba ratowania człowieka, który znalazł się w wodach Wisły. Na dodatek barka, z którą kontakt zniszczył łódkę, która dla Pani Kasi jest podstawą sukcesów sportowych. My oceniamy ten krok jednoznacznie - jako bohaterstwo i przykład postępowania godny naśladowania, z którego możemy być dumni - powiedział prezydent Michał Zaleski podczas dzisiejszego spotkania z Kasia Zillmann na naszej przystani.
A co na to wszystko Kaśka?
- Moim zdaniem nie zrobiłam niczego wielkiego. To był zwykły odruch ludzki. Starałam się pomóc człowiekowi jak tylko umiałam. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i jesteśmy cali.
Oprócz deklaracji,że nowa łódka będzie, sportowego zegarka, kwiatów i toruńskich pierników, Kaśka od WOPR dostała darmowy kurs na ratownika i co ważniejsze jak zadeklarował komendant WOPR Wojciech Lewko egzaminu zdawać nie musi, już go zdała celująco!!! Zdjęcie Wojtek Szabelski
kaska i michal zaleski
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski z naszą bohaterską Kaśką.

logo azs nowe
Dwudziestego kwietnia w godzinach popołudniowych doszło w okolicach naszej przystani do bardzo przykrego zdarzenia, Bardzo zdesperowany młody człowiek rzucając się z mostu drogowego chciał popełnić samobójstwo. Wołanie o pomoc młodego człowieka usłyszała kończąca trening nasza złota Kaśka, która nie zastanawiając się zbyt długo ruszyła na pomoc. Udało się jej dopłynąć i wciągnąć go na swoją jedynkę...niestety...silny prąd jaki jest na Wiśle zniósł Kaśkę i delikwenta na barkę wciągając ich pod nią. W ostatniej chwili przy barce znaleźli się zaprzyjaźnieni policjanci z posterunku wodnego i wyciągnęli Kaśkę , mężczyznę i jedynkę na ląd. Kaśka ze względu na wychłodzenie organizmu długo dochodziła do siebie w karetce i na przystani. Niestety jedynka Kasi nazwana..dwa lata temu WISŁA dokonała żywota. W chwilę po zdarzeniu z zapytaniem o zdrowie Kaśki na przystań przyjechał zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Fiderewicz i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Mariola Soczyńska.Dziękujemy! A Tobie bohatersko Kaśko - bardzo niskie ukłony!!! Jesteś wielka nie tylko w torze jak się ścigasz ale i po za nim!!!!!!!!!
fiderek soczynska szumanski kaska
Zastępca PMT Z.Fiderewicz i Dyrektor WSiT M.Soczyńska z gratulacjami dla Kaki.
łódka kaski
A tak wygląda dziś łódka Kaśki...nazwana dwa lata temu...WISŁA

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96
SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Toruniu ul. Targowa 36/38 tel. 56 659-85-74

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.