Aktualności

logo azs nowe
- Pani Katarzyna to bohaterka. To, co zrobiła w miniony czwartek, to wzór dla wielu z nas jak być odważnym i pośpieszyć człowiekowi na ratunek. Chcemy podziękować za tę odwagę i umiejętność znalezienia się w sytuacji ekstremalnie trudnej. W miniony czwartek było chłodno i wietrznie - na wodzie odczucie zimna jest jeszcze większe. Pojawiła się nagła potrzeba ratowania człowieka, który znalazł się w wodach Wisły. Na dodatek barka, z którą kontakt zniszczył łódkę, która dla Pani Kasi jest podstawą sukcesów sportowych. My oceniamy ten krok jednoznacznie - jako bohaterstwo i przykład postępowania godny naśladowania, z którego możemy być dumni - powiedział prezydent Michał Zaleski podczas dzisiejszego spotkania z Kasia Zillmann na naszej przystani.
A co na to wszystko Kaśka?
- Moim zdaniem nie zrobiłam niczego wielkiego. To był zwykły odruch ludzki. Starałam się pomóc człowiekowi jak tylko umiałam. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i jesteśmy cali.
Oprócz deklaracji,że nowa łódka będzie, sportowego zegarka, kwiatów i toruńskich pierników, Kaśka od WOPR dostała darmowy kurs na ratownika i co ważniejsze jak zadeklarował komendant WOPR Wojciech Lewko egzaminu zdawać nie musi, już go zdała celująco!!! Zdjęcie Wojtek Szabelski
kaska i michal zaleski
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski z naszą bohaterską Kaśką.

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96
SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Toruniu ul. Targowa 36/38 tel. 56 659-85-74

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.