Aktualności

logo azs nowe
Co pisać? Co mówić? Kaśka z Pucharem Świata!!! Mirek na drugim miejscu!!! Ostatnie regaty Pucharu Świata odbyły się tradycyjnie w szwajcarskiej Lucernie. Okazała się ona szczęśliwa dla dwójki zawodników AZS UMK Toruń. Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Mirek Ziętarski (AZS UMK Toruń) zdobyli w Lucernie srebrny medal w rywalizacji dwójek podwójnych w finałowych regatach o Puchar Świata. Biało-czerwoni oraz Włosi i Nowozelandczycy stoczyli fantastyczny bój o medale. Wygrali ci ostatni 6.10,99. Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego uzyskali 6.11,67, a osada włoska 6.13,44. W tym sezonie w Pucharze Świata nie ma mocnych na naszą czwórkę podwójną kobiet. W finałowych regatach Pucharu Świata w Lucernie Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Kasia Zillmann (AZS UMK Toruń) zdobyły złoty medal. Niestety...szczęście nie sprzyjało naszej ósemce z Robertem Fuchsem. Nasza osada zajęła 10-ostatnie miejsce. Zdjęcia Julia Kowacic Rowing Celebration World Rowing
kaska lucerna
Pierwsza z prawej Kaśka Zillmann
mirek lucerna
Pierwszy z lewej Mirek Ziętrski.

Menu

Kontakt

Sławomir Kruszkowski 602 29 23 96 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU ul. Gagarina 35 87-100 Toruń
PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA ul. Popiełuszki 1 87-100 Toruń tel. 56 62 288 75 / 602 292 23 96